luni, 24 octombrie 2022

Goange

Ştiu că în rai e cel mai mișto, dar în iad o să-i am lîngă mine pe cei mai mulţi dintre prietenii mei!

Dacă avem în mașină cruciulițe, iconițe, un flaconaș cu mir, o sticluță cu agheasmă, lumînări și ceva tămîie, mai avem nevoie de cauciucuri de iarnă?
(întreb pentru un amic)


Niciun comentariu:

Goange

Î n sfîrșit, abia acum mi-am dat seama ce taine inefabile se ascund în spatele cuvintelor matematicianului de la Cotroceni, rostite mai deun...