joi, 1 aprilie 2021

Vise & Amintiri...

Cu fiul meu Vlad, acum 10 ani, alături de excepționalul artist fotograf, grafician, coleg de liceu și drag prieten, Valentin Craina, la vernisajul expoziţiei sale „Fotografii…întîmplate”.
Ploieşti, luni 21 martie 2011, galeria de artă „Orion”.
O, tempora!...
N.B. Vali este și cel care mi-a gîndit și întrupat coperțile ediției a doua a volumului „Convorbiri la lumina gândului” (2016) și împreună cu care am realizat albumul „Ploiești, destinul unui oraș european”, dedicat minunatei noastre urbe, fapte pentru care-i mulțumesc, îl îmbrățișez și-l sărut pe fruntea inimii dumisale și din acest luminiș virtual!

Niciun comentariu:

Goange

Î n sfîrșit, abia acum mi-am dat seama ce taine inefabile se ascund în spatele cuvintelor matematicianului de la Cotroceni, rostite mai deun...