marți, 30 martie 2021

Altițe & Bibiluri

Copil fiind, bunicul mi-a spus odată o vorbă: „Cînd deșteptul chibzuiește, prostul nu stă nici el degeaba”. Adăugînd apoi că o voi înțelege cînd mă voi face mare. Zilele trecute mi-am amintit-o și cred că am înțeles-o. Oare să mă fi făcut mare?

Niciun comentariu:

Goange

Î n sfîrșit, abia acum mi-am dat seama ce taine inefabile se ascund în spatele cuvintelor matematicianului de la Cotroceni, rostite mai deun...