marți, 22 decembrie 2020

Vise & Amintiri

22 decembrie 2003, foaierul Teatrului Toma Caragiu din Ploiești.
După un concert organizat de Asociația Culturală „Jazz Forum 03”. O parte a membrilor fondatori ai asociației, printre care și regretații noștri prieteni
Marian Ruscu, Ioan Dobrescu, Andrei Tudorache și Alexandru „Puiu” Comănescu,
plecați spre o lume mai bună...

Dumnezeu să-i ocrotească și să-i aibă-n grijă!

Alături de noi, pianistul Marius Vernescu și criticul muzical Alexandru Șipa.
(fotografie comunicată de Dan Costineanu)

Niciun comentariu:

Goange

Î n sfîrșit, abia acum mi-am dat seama ce taine inefabile se ascund în spatele cuvintelor matematicianului de la Cotroceni, rostite mai deun...