Orație de Crăciun
(prietenilor mei)
![]() |
| Vă dăruiesc, dintre toate gîndurile mele bune, din inimă, pe cel mai bun. De Crăciun. Prin Moş Crăciun. Să fiţi iubiţi! Vă îmbrăţişez! La mulţi ani! |
Î n sfîrșit, abia acum mi-am dat seama ce taine inefabile se ascund în spatele cuvintelor matematicianului de la Cotroceni, rostite mai deun...
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu